Мене охопило відчуття того, що саме в душі Людмили Літвінової мені вдалося віднайти те, що я шукаю у своїх мандрівках — Олег Володарський (відео)

 

«Нам небайдуже»  вважають активісти у Білянах і вирішили висадити та доглядати алею Небесної Сотні

У селі Біляни Чернівецького району Вінницької області ростуть 120 молодих берізок. Громада села, творчі колективи місцевого будинку культури, керівництво району засадили площу в центрі села березами на честь Небесної Сотні. Директор Білянського будинку культури Людмила Літвінова зініціювала та провела цей проект, повідомляє Vlasno.info.

— Нещодавно ми відзначили 45-річчя діяльності нашого будинку культури. Стараємось його розвивати, приймати участь у різних акціях, влаштовувати урочистості та святкування. Однією з головних, втілених в реальність ідей, є алея Небесної Сотні. Історія розпочалась тоді, коли я поїхала на Майдан, це було за тиждень до початку бойових дій у Києві, — розповіла директор Білянського БК Людмила Літвінова.

Людмила Борисівна розповіла, що алею вони засадили ще 22 квітня 2015 року. І тепер кожного року біля неї вони вшановують Героїв. На урочистостях співають патріотичні пісні, проводять мітинг, вчитель історії сільської школи проводить екскурс в історію, де згадують події Революції Гідності.

— За моєї ініціативи та мого чоловіка, ми вирішили, що Небесну Сотню варто вшанувати і у нашому селі. Про цю ідею я розповіла членам районної громадської організації «Нам небайдуже» усі підтримали цю ідею. Багато хто допомагав задумку втілити в життя. Підключились члени організації, сільський голова дав розпорядження, щоб підготували ділянку. Директор місцевого СТОВ дав бочку води для поливу саджанців. Усі мешканці, у кого є трактор, розорали землю. Саджанці нам надали з Шаргородського лісництва. Учні Мазурівської школи на уроці трудового навчання зробили дощечки, на яких випалювали імена Героїв Небесної Сотні. Саджанці прийшло садити дуже багато місцевих мешканців, також приїхали працівники Чернівецької райдержадміністрації, — доповнила пані Людмила.

Людмила Літвінова зазначила, що ніхто ні з місцевих жителів, ні з районного керівництва не забуває про алею. Коли посуха, то обовязково поливають деревцята. А також доглядають за територією навколо алеї. Нагадаємо, майже 10 000 саджанців вінничани посадили на честь Небесної Сотні.

Джерело: http://vlasno.info/kultura/6/patriotichni-aktsiji/item/24060-120-berizok-na-chest-nebesnoi-sotni

Людмила Літвінова, збирачка народної творчості, директорка будинку культури с. Біляни Вінницької області

Бувають такі дні, коли розмірений темп життя дарує тобі змогу не поспішати та глибоко усвідомлювати все, що з тобою відбувається. Але бувають й інші, коли тебе підхоплює вир емоцій, вражень та переживань і ти ледве встигаєш зорієнтуватися у цьому вирі подій, здивований, навіть трохи розгублений, але щасливий усім тим, що подарував тобі Господь.

Той день видався саме таким: спочатку ми потрапили у дивосвіт подружжя Альошкіних і зняли «Сповіді» на березі річки, котра дзвоном течії акомпанувала нашому діалогу, далі нам потрібно було встигнути в Могилів-Подільський, де на нас вже чекали, а потім наш шлях прямував до затишного містечка Бар, в якому ми планували затриматися на декілька днів. 7 «Сповідей», 7 доль, 300 кілометрів дороги й лише один день для того, щоб встигнути все це.

Так сталося, що зустріч з Людмилою Літвіновою відбулася в розпал цього насиченого дня. Ми увірвалися в її затишний та впорядкований світ вже охоплені виром емоцій від тих зустрічей, котрі вже відбулися і тих, котрі на нас чекали. А вона з деяким хвилюванням, проте з таким щирим, справжнім теплом зустріла нас, запросила до будинку культури, пригостила кавою зі смаколиками та зігріла душу турботою і гостинністю.

В цю мить я ніби поринув у дитинство й знову відчув себе маленьким хлопчиськом, котрий, розмахуючи руками від емоцій, що переповнюють його, розповідає мамі про події дня, що минув, а вона з теплою посмішкою слухає та підкладає в тарілку найсмачніші шматочки. І душу враз сповнив теплий сум від усвідомлення того, як часто ми до чогось прагнемо, кудись поспішаємо, не помічаючи нічого навколо… а за спиною залишаються спокійні та ласкаві очі української матері.

Сумно усвідомлювати, що в гонитві за примарними цілями ми втрачаємо, забуваємо щось по-справжньому важливе та цінне. Мене зачарувала внутрішня, українська, материнська краса цієї неймовірної Берегині. Її щирість, натхненність та відкритість змушують не просто слухати, а по-справжньому чути цю людину. В ній так багато душі, любові та сонця, що своїм поглядом, своїми словами вона зачіпає душу та пробуджує щось глибинне, генетичне, по-справжньому українське.

В героїні цієї «Сповіді» я побачив саму суть українства — ми генетично надзвичайно добрі, привітні, щирі, працьовиті та милосердні. Ми вміємо цінувати підтримку та гуртуватися в часи біди. Ми завжди прийдемо на допомогу тим, хто її потребує і не будемо терпіти несправедливості ані щодо себе, ані щодо України чи українства.

Ми прагнемо просто жити, любити та працювати на своїй Богом даній землі, у своїй країні. І від того ще більш ницим та вбогим є те, що наше щастя не дає спокою нашим недобратнім сусідам вже не одну сотню років. Нас щосили намагається знищити лютий ворог, а ми продовжуємо жити, працювати та любити. І в цьому стільки мудрого, стільки Божого!

Три роки тому, дивуючись сам собі, я затіяв великий діалог. Діалог на очах у Нації і Бога. Я розмовляв зі священиками, монахами та капеланами, з волонтерами, військовими, добровольцями, громадськими діячами та митцями. Я розпитував їх про дитячі ікони, про генетичність, усвідомленість українства. Я відійшов від формату, відійшов як від нав’язаних сучасністю, так і від застарілих зрадянщених наративів і розпочав експедиції з пошуку істинної Київської Русі, колиски українства. Я відшукував Україну та українство.

І цього разу під час «Сповіді» мене охопило відчуття того, що цього разу саме в цій душі мені вдалося віднайти те, що я шукаю у своїх мандрівках. Справжній діамант в скарбничці душ моєї любої Нації. Нам вкрай необхідно говорити про Україну. Говорити та чути одне одного.

Сьогодні стільки неймовірних душ бореться за майбутнє нашої країни. Стільки сердець б’ються в унісон. Стільки відважних людей боронить українство в тилу та на фронті. Унікальні кожний сам по собі, ми вмить єднаємося, перетворюємося на єдиний організм заради по-справжньому важливої мети, адже наша істинна сила в єдності і ця сила здатна досягти будь-якої мети та здолати як будь-яких ворогів, так і будь-які негаразди. Якщо з нами Бог і Україна, то хто проти нас?!

Авторська програма Олега Володарського «СПОВІДЬ»Герой програми  Людмила Літвінова, збирачка народної творчості, директорка Будинку культури с. Біляни Вінницької області

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Навпроти мене молодий священик, монах Онуфрій. І просто Українець з великим серцем – Олег Володарський

Під час «Сповіді» Владика Онуфрій говорив про моральну сторону виховання нації, сім’ї дітей, про стосунки з Богом – Олег Володарський

Такі, як Юрій Соломченко, шанують минуле, будують неймовірно «смачне» сьогодення і майбуття – Олег Володарський